Sprawdź nas:

Znajdziecie tutaj pełną listę sponsorów i partnerów KNT Space&Robotics zgodnie ze stażem. Dla ciekawych opisaliśmy również proces w wyniku jakiego doszło do nawiązania współpracy oraz to czym zajmuje się dana firma lub organizacja.

Sponsorzy i Partnerzy

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr. 1 jest placówką edukacyjną znajdującą się w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie) zajmującą się kształceniem młodzieży po zakończeniu programu szkoły podstawowej w kierunkach technicznych, takich jak: Technik Mechatronik, Technik Informatyk, Technik Elektryk, Technik Elektronik, Technik Mechanik, Technik Hotelarstwa. Dodatkowo Technik Mechatronik i Informatyk maja swoje odpowiedniki wojskowe w postaci OPW (Oddziałów Przygotowania Wojskowego). Jest to placówka dzięki której KNT Space&Robotics mogło zaistnieć oraz miejsce gdzie znajduję się siedziba Koła.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Tomaszów Mazowiecki to miasto w którym znajduje się obecnie jedyna placówka KNT Space&Robotics oraz stołeczne miasto powiatu tomaszowskiego, z którego pochodzi zdecydowana większość członków naszego Koła. Znajduję się ono w południowej części województwa łódzkiego około 50 kilometrów od Łodzi w dolinie rzeki Pilicy około 5 kilometrów od Zalewu Sulejowskiego. Miasto stara się wspierać lokalne projekty i organizacje działające na rzecz rozwoju nauki i techniki, pomagając im dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Miasto Tomaszów Mazowiecki

RKNT Invenio to pierwsze w Polsce Koło Naukowo-Techniczne zarządzane w 100% przez uczniów, zajmujące się głównie technologią rakietową. Aktualnie realizują program silników rakietowych z serii Bielik oraz program rakiet z serii Orlik, a także opiekują się projektem Mewam. Główny warsztat znajduję się w ZSLiT nr. 1 w Warszawie przy ul. Wiśniowej. Członkowie RKNT Invenio od początku pomagali nam w tworzeniu KNT Space&Robotics dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z obecnym zarządem.

Rakietowe Koło Naukowo-Techniczne Invenio

Botland to popularny sklep internetowy z elektroniką i akcesoriami elektronicznymi, zajmuję się dystrybucją podstawowych komponentów oraz gotowych układów elektronicznych. Posiada on bogatą ofertę zarówno komponentów elektronicznych jak i urządzeń niezbędnych do prowadzenia własnych badan i projektów naukowych. To właśnie z tego sklepu pozyskujemy wszystkie części niezbędne przy konstrukcji prototypu RWP, a w przyszłości jego pełnej wersji, od napędu po czujniki. Współpracę rozpoczęliśmy wraz z końcem stycznia 2022 roku. Na samym początku Botland postanowił nieco ułatwić nam przyszłą pracę oferując zniżki na ich produkty.

Elektroniczny Sklep Internetowy Botland

- wasz.kosmolog to instagramowy profil zajmujący się popularyzowaniem i propagowaniem wiedzy o kosmosie oraz inżynierii kosmicznej, a także ciekawostek mających związek z powyższymi zagadnieniami. Każdemu Pasjonatowi zarówno Astronomii jak i inżynierii kosmicznej możemy śmiało polecić ten profil, jako sprawdzone i pewne źródło informacji praktycznych, jak i również ciekawostek związanych z kosmosem. Od kwietnia 2022 roku profil wasz.kosmolog jest oficjalnym partnerem medialnym KNT Space&Robotics, gdzie od czasu do czasu będą się pojawiać informacje dotyczące naszej działalności, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

Instagramowy Popularyzator Wiedzy o Kosmosie - Wasz Kosmolog

niezawodnością i często nadprogramowymi odpornościami na czynniki zewnętrzne. Osobiście więc możemy wam polecić produkty tej firmy oraz zaprosić do odwiedzenia ich strony internetowej. 

DevilDesign to firma zajmujacą się produkcja i dystrybucją filamentów do drukarek 3D. Już od jakiegoś czasu korzystamy z produktów tej firmy przy tworzeniu kolejnych projektów naukowych. Osiągi wydruków z zastosowaniem filamentów firmy DevilDesign zawsze zaskakiwały nas podczas różnych testów wytrzymałości swoją